Pályázatok

Tájékoztató

 

GINOP-1.2.8-20-2020-00211

KEDVEZMÉNYEZETT NEVE: D-PAPRIKA ÉLELMISZERGYÁRTÓ KORLÁTOLT FELELŐSSÉGÜ TÁRSASÁG

PROJEKT CÍME: VERSENYKÉPESSÉG NÖVELŐ TECHNOLÓGIAFEJLESZTÉS A D-PAPRIKA KFT-NÉL

A SZERZŐDÖTT TÁMOGATÁS ÖSSZEGE: 41 893 272 FT

A TÁMOGATÁS MÉRTÉKE: 70,00 %

A PROJEKT TARTALMÁNAK BEMUTATÁSA:

A projekt keretében a következő eszközök kerültek beszerzésre: az előkészítés vízigényét biztosító csőbúvár szivattyú, hidrofor tartály, a fajsúlytól függő ventilációs és kefés mosó, a mosó vízszükségletét, áramoltatását biztosító csőbúvár szivattyú és a szennyezett vizet továbbító szennyvízszivattyúk, az alapanyag előkészítéséhez szükséges szártépő, a meglévő Binder típusú szárító berendezés részeként speciális korrózió mentes rúdszövet szalagok, a termék homogenitását biztosító élelmiszeripari örlőköves malom, a meglévő FAM TS-1D gépünkhöz illeszkedő vágókéses kerekek, valamint az áru mozgatását, kihordását, válogatását biztosító élelmiszeripari szállító, válogató és kihordó szalagok, a működéshez, feltáráshoz szükséges levegőtúlnyomást biztosító forgódugattyús kompresszor, az ömlesztett alapanyag konténeres mozgatását biztosító vezetőüléses gázüzemű targonca valamint a készárú csarnokon belüli mozgatását lehetővé tevő elektromos gyalogkíséretű emelők. A projekt összeállítását gondos tervezés és piaci vizsgálat előzte meg, amelynek során igyekeztünk a kitűzött szakmai és pénzügyi célok eléréséhez leginkább szükséges gépeket, eszközöket beszerezni annak érdekében, hogy a beruházási költségeket alacsonyan tartsuk. Az elmúlt időszakban egyre nagyobb kereslet mutatkozik az organikus, mesterséges színezéket, ízfokozót nem tartalmazó élelmiszerekre, amely megalapozta az új termékkörök gyártását elősegítő eszközök, berendezések beszerzését.

A PROJEKT BEFEJEZÉSI DÁTUMA: 2021.08.02.

A PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA: GINOP-1.2.8-20-2020-00211

 

 

 

 

 

 

GINOP-2.1.2-8-1-4-16-2019-00762 

 

Szárított és folyékony almakészítmények és gyártástechNológiájuknak fejlesztése, valamint takarmányozási célú felhasználásának előkészítése

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretei között kiírt Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében (GINOP-2.1.2-8.1.4-16) című konstrukciójából nyújtott támogatásból kutatás-fejlesztési projekt valósul meg, amely az élelmiszerfeldolgozás során képződött gyártási „hulladékból” piacképes élelmiszeripari termék előállíthatóságára irányul.

A D-Paprika Kft. 2019. évben pályázatot nyújtott be a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretei között kiírt Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében (GINOP-2.1.2-8.1.4-16) tárgyú felhívásra Szárított és folyékony almakészítmények és gyártástechnológiájuknak fejlesztése, valamint takarmányozási célú felhasználásának előkészítése címmel, amelyen 84 173 404 Ft vissza nem térítendő, továbbá 63 597 683 Ft visszatérítendő támogatásban részesült. A projektmegvalósítás időszaka 2020. 06. 01-től 2022. 05. 31-ig tart.

A fejlesztés olyan ipari mértékű gyártástechnológia kifejlesztését eredményezi, amelynek eredményeként egy jelenleg tovább feldolgozásra nem alkalmazott, ezzel együtt értékes nyersanyagforrásként arra alkalmas, jelenleg hulladékként kezelt anyagok takarmány alapanyagként történő felhasználása valósul meg.

A társaság az alaptevékenységének végzéséhez kapcsolódóan jelentős mennyiségű olyan hulladékot termel, amelynek feldolgozása a jelenleg alkalmazott gyártástechnológiai módszerek mellett nem megoldott. Ennek a felhasználásával az eredetileg gyártott késztermékek környezeti hatásai is javulnak, továbbá az értékes tápanyagforrás ipari méretű feldolgozásával további gazdasági és környezeti érték állítódik elő. A technológiai hasznosulás jelentős, a kutatás-fejlesztési projekt révén olyan új ipari technológia jön létre, amely a jelenleg is gyártott termékstruktúrához köthető hulladék tovább feldolgozásával állít elő különböző takarmány alapanyagokat. Ezzel az új gyártástechnológiával előállítható, piacképes, alátámasztottan kedvező állattáplálkozás-élettani termékek jönnek létre, amelynek értékesítési perspektívája széles.

A projektmegvalósítási időszak végére a termék készültségi foka 100%-os lesz, azaz bevizsgált, a fejlesztési tartalmat igazolható módon garantáló, piacképes termékcsalád jön létre, különböző kiszerelésekben.

 

 

 

 

 

 

GINOP-1.2.1-16-2017-00962 

 

PROJEKT CÍME: FŰSZER ÉS TERMÉSZETES ÉTELÍZESÍTŐ ADALÉKOK GYÁRTÁSÁNAK FEJLESZTÉSE A HAZAI ÉS EXPORTPIACI ELVÁRÁSOKNAK MEGFELELŐEN

KEDVEZMÉNYEZETT NEVE: D-PAPRIKA ÉLELMISZERGYÁRTÓ KORLÁTOLT FELELŐSSÉGÜ TÁRSASÁG

A SZERZŐDÖTT TÁMOGATÁS ÖSSZEGE: 43 764 844 FT
A TÁMOGATÁS MÉRTÉKE: 50 %
A PROJEKT TARTALMÁNAK BEMUTATÁSA:

A projekt keretében megvalósított eszközvásárlással, építési munkával, szoftver fejlesztéssel a fűszer és természetes ételízesítők gyártásához szükséges berendezések beszerzéseit valósítottuk meg költséghatékonyan, a már meglévő technológiai rendszereinkre alapozva a fejlesztést.
A projekt keretében a következő eszközök kerültek beszerzésre, melyek műszaki feltétéinek meghatározásánál tekintettel kellett lenni az. üzemben jelenlegi is alkalmazott Élelmiszer-biztonsági rendszer szabványnak, az IFS-nek, EMAS-nak történő megfelelésre.

A beszerzett termelő gépek célzottan élelmiszeripari és kiszolgáló berendezések, melyek között beszerzésre került 1 db VKMI szárító berendezés 2 db Clean 6000 Rekuperátoros szárító kamrával, 1 db Egyedi technológiai sort alkotó őrlőrendszer, egy VKMI-320 Plusz típusú fűszerőrlő berendezés (részei KCSZ Plusz - Kontroll osztályozó centrifugál szita: .1 db, KG Plusz - Ellenáramú erősített keverőgép, felhordó csigával: 1 db, VKMI Plusz - Őrlőköves malom– 250 kg/h: 1 db), továbbá az UNIMTAIK cégtől 1 db Lúgozós Mosó – a termékek mikrobiológiáját javító utókezelő főző/mosó berendezés (UNI-KMT), 2 db vibrátoros osztályozó (VV 800), 1 db Kalapácsos daráló (KD 30). A Metrisoft Kft. által forgalmazott Metal Shark (MS) Fémdetektor szintén a beszerzés része volt, továbbá 1 db Kárcher HDS8/18-4 CX Melegvizes magasnyomású mosó és 1 db CATERPILLAR gyártmányú, EP15PNT típusú elektromos targonca is beszerzésre került a beltéri feladatokra.

A gyártócsarnok modern, könnyen tisztítható Lúg és saválló műgyanta burkolatot kapott, melyen a technológiai sor higiénikusan állítható össze az új tevékenység végzéséhez.

Szintén a gyártástechnológia fejlesztését célozta a meglévő vállalatirányítási modulok kiegészítése Vállalati CRM, értékesítési területtel és Kontrolling és döntéstámogatás modullal.

A projekt összeállítását részletes tervezés előzte meg, igyekeztünk a kitűzött szakmai és pénzügyi célok eléréséhez leginkább szükséges gépeket, eszközöket beszerezni annak érdekében, hogy a beruházási költségeket alacsonyan tartsuk. Az elmúlt időszakban célul tűztük ki termékpalettánk diverzifikálását a stabil működés érdekében, melyhez a megvalósított fejlesztés véleményünk szerint teljes mértékben hozzájárul.

A PROJEKT BEFEJEZÉSI DÁTUMA: 2019.02.13.

A PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA: GINOP-1.2.1-16-2017-00962

 

 

 

 

TÁJÉKOZTATÓ 

GINOP-2.1.8-17-2017-01238 

 

KEDVEZMÉNYEZETT NEVE: D-PAPRIKA ÉLELMISZERGYÁRTÓ KORLÁTOLT FELELŐSSÉGŰ TÁRSASÁG

PROJEKT CÍME: HELYBEN TERMELT ÉS FELDOLGOZOTT, NAGY HOZZÁADOTT ÉRTÉKŰ ÉTELÍZESÍTŐ GYÁRTÁSHOZ KAPCSOLÓDÓ INNOVATÍV KAPACITÁSBŐVÍTÉS

A SZERZŐDÖTT TÁMOGATÁS ÖSSZEGE: 14 745 484 Ft
A TÁMOGATÁS MÉRTÉKE: 50 %
A PROJEKT TARTALMÁNAK BEMUTATÁSA:

A projekt keretében tervezett beruházási projektelemek az alábbiak szerint valósultak meg:

  • FAM TS-1D 1-dimenziósan működő szeletelőgép (vágásméretek 1,6 – 40 mm lehetséges a szeletelőkerék egyszerű cseréjével, hullámos szeletelés 3,5 mm mérettől)
  • FAM FLEXIFAM 3 dimenziós szeletelő (a körkések 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12 és 15 mm-es csíkok vágására; keresztkések 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12, 15, 20, 30 és 40 mm-es kockák vágására alkalmasak)
A projekt keretében megvalósult beruházás az ételízesítő új termékként történő gyártását tette lehetővé kedvező üzemeltetési, fenntarthatósági kondíciókkal, szélesebb termék-spektrumot eredményezve.

A megvalósított eszközvásárlással innovatív iparági technológiák termelésbe adaptálását valósítottuk meg költséghatékonyan, építve a már meglévő technológiai rendszereinkre (szárítók, kazánok, csigás, szalagos felhordók, emelők, automata adagolók, válogatók, elektromos és pneumatikusrendszerek, labor, darálók, nedvesítő és keverő gépek), a meglévő raktár és humán kapacitásra. A fejlesztés eredményeként új termékként jelent meg kínálatunkban a készre gyártott ételízesítő, mely csomagolás után mind a hazai, mind az export piacon értékesíthető.

A beszerzett eszközök sajátossága, hogy minimális sejtroncsolással végzik el a feladatot, így a végtermék gusztusos, éles karakterű lesz, továbbá az illó aromák hosszan megőrződnek a növényekben.

A PROJEKT BEFEJEZÉSI DÁTUMA: 2018.07.09.

A PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA: GINOP-2.1.8-17-2017-01238